KARDEŞİNİ SEÇ ” 12 yıldır çalışmalarını sürdüren bir sosyal paylaşım etkinliğidir. 2004 de hiçbir dernek ve vakfa bağlı olmadan (www.kardesinisec.com) internet ortamında başlamıştır. İllerdeki gönüllülerin katkıları ile yurt sathına yayılmıştır. Bu süreçte amacı doğrultusunda yaptığı uygulamalarla büyük bir bilgi birikimine ve tecrübesine sahip olmuştur.
On yılda , 78 ilimizde 2788 okulda 120 binin üstünde çocuğumuz kardeşleri ile kucaklaştı. Yaklaşık 600 köy okuluna kütüphane kurduk. Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere Hakkari’den Edirne’ye kadar Türkiye’nin dört bir yanında maddi imkânsızlıklar içinde okuyan binlerce çocuğa ulaştık. Eğitimlerini desteklerken yaşama sevinci verdik. Yurt içinden ve yurt dışından  (Japonya’dan, Kore’den, Almanya’dan, Avustralya’dan, Amerika ve Avrupa’dan) gönüllü abla ve ağabeyler, kardeşlerine dost ellerini uzattılar. Kardeşler, kardeşlerini tanıdı. Para dışında her türlü destek yapıldı.
Çocuklarımız bu sene itibari ile üniversiteleri bitirmeye başladılar.
Kardeşini Seç eylemi gerçek anlamda maddi ve manevi olarak tek başıma başladım ve 12 yıldır sürüyorum. 20016 başında ara verdiğim bu etkinliği ısrarlı istekler üzerine tekrar başlamak üzere yola çıktık.

CENGİZ TÜNAY